Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Τα παιχνίδια στις γειτονιές...

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3269

  • astarti
  • Το Άβαταρ του/της astarti
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 87
Καταχωρήθηκε 12 February 2011 - 08:34 PM

Νόμιζα ότι είσαι 26 χρονών.....
Αυτά ήταν της δικής μου γενιάς!Εκτός από τα τσιγαροποτά που δεν τα γνωρίζω!
Επίσης παιζαμε με τα καπάκια από τα αναψυκτικά..απο - πιλι - κορο.
Καουμπόυδες κ ινδιάνους επίσης!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3270

  • Arwen
  • Το Άβαταρ του/της Arwen
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 30
Καταχωρήθηκε 12 February 2011 - 08:38 PM

Τόσο είμαι :P

Τα τσιγαροποτά ήταν κυνηγητό βασικά και μόλις ο άλλος πήγε να σε πιάσει έλεγες ένα ποτό ή μια μάρκα από
τσιγάρα και αυτόματα αποκτούσες προστασία και έμενες εκεί ακίνητος. Μπορούσε να σε ελευθερώσει κάποιος άλλος
από τους τρεχούμενους με το να σου ακουμπήσει απλά το χέρι και να σου πει ΝΕΡΟΟΟ
One ring to rule them all, One ring to find them, One ring to bring them all and in the darkness bind them.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3271

  • Brandon
  • Το Άβαταρ του/της Brandon
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 68
Καταχωρήθηκε 18 February 2011 - 04:40 PM

Ουάου!!!!!!Θεματάρα!!!!
Θυμάμαι πολύ έντονα όλες αυτές τις έγχρωμες παιδικές στιγμές!!!Μακράν το καλύτερό παιχνίδι για μένα ήταν το κρυφτό!!!Κρίμα όμως γιατί τώρα μεγάλωσα κ δεν έχει κανένας άλλος όρεξη να παίξει...
Ώρες ώρες πιάνω ακόμα τον εαυτό μου να περιμένει όρθιος με τα χέρια στις τσέπες έξω στο πεζοδρόμιο,την ίδια ώρα όπως κ παλιά,να κοιτάει την άδεια πλέον γωνία που κάποτε τα φυλάγαμε αλλά μάταια...
Ποτέ δεν έρχεται κανένας...
Κοιτάω τον εαυτό μου στην τζαμαρία δίπλα απο εκέι που τα φυλάγαμε κ βλέπω οτι έχω αλλάξει πολύ.Έχω γένια,έχω μακρύ μαλλί,έχω επίσης καμπουριάσει.Άφησα τον χρόνο να με άλλαξει... Αλλά...
Εγώ όμως θα περιμένω!!!
''Δεν μπορεί,κάποιος θα έρθει κ θα ξεκινήσει πάλι το παιχνίδι,η γειτονιά θα γεμίσει με παιδικές φωνές κ χαρά,τα πάντα θα γίνουν όπως παλιά'' θα δείς Brandon!!!Λέω σχεδόν κάθε μέρα στον εαυτό μου αλλά ξέρω πολύ καλά οτι δεν μπορώ να τον κοροιδέψω.
Επίσης,απο όσο θυμάμαι τον εαυτό μου,μόνο τότε λειτουργούσαν πραγματικά όλες μου οι αισθήσεις.Μόνο τότε θυμάμαι πραγματικά οτι άγγιζα να το αισθάνομαι,όταν άκουγα κάτι γύριζα σα νευρικό το κεφάλι μου,επίσης μπορούσα να μυρίσω,τι ωραία αίσθηση αυτή η αίσθηση...Τώρα όλα αυτά τα συναισθήματα,οι αναμνήσεις κ όλες μου οι αισθήσεις έχουν παγιδευτεί μέσα σε ένα ''βράχο'' που με τα βίας ακούει,δεν αισθάνεται κ δεν μυρίζει!!!Κ όλα αυτά είναι πίσω απο την μάσκα ''Brandon''...
Σας αφήνω τώρα γιατί τα χέρια μου έχουν αρχίσει να τρέμουνε,αυτός ο ηλίθιος κόμπος πάλι με πνίγει κ τα πάντα γύρω μου αρχίζουν να θολώνουν....
Σας ευχαριστώ που μοιράζεστε μαζί μου τέτοιες αναμνήσεις...

Καλό σας απόγευμα..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3272

  • amiga500fan
  • Το Άβαταρ του/της amiga500fan
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 65
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
Καταχωρήθηκε 18 December 2011 - 02:19 PM

Θυμάμαι παίζαμε τζαμί,χώρες, το κλασικό κρυφτό, ποδόσφαιρο στο κοντινό δημοτικό σχολείο και πόλεμο με την επάνω γειτονιά, Υπερατού, χαρτάκια και άλλα που δεν μπορώ να θυμηθώ.
Περήφανος κάτοχος:
Sega Game Gear, Sega Master System II,Master System III (Tectoys), Sega mega drive I ,Sega mega drive II , Sega Saturn, Sega Dreamcast
Αtari 2600 jr, PSone, Plastation 1, Playstation 2 slim,Amstrad 6128 + (Iconsgr extra kit)
Gameboy classic,Gameboy pocket,Game Boy...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3273

  • kostas the cat
  • Το Άβαταρ του/της kostas the cat
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 83
Καταχωρήθηκε 18 December 2011 - 06:23 PM

Αμπαριζα.....καλε κανενας πολυ ξυλο
Τα μηλα...μην ξεχασω
GATE 7
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Τα παιχνίδια στις γειτονιές... 9 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3274

  • axileas000
  • Το Άβαταρ του/της axileas000
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Δημοσιεύσεις: 65
Καταχωρήθηκε 19 December 2011 - 10:36 PM

1-2-3 STOP!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.378 δευτερόλεπτα

Άλλα άρθρα

Σχεδόν όλοι οι Θεσσαλονικείς έχουν περάσει από το παλιό Λούνα παρκ.Στις μνήμες μας έρχονται μουσικές γέλια και φωνές,και όμορφα χρωματιστά λαμπάκια τα οποία ζωντανεύουν σαν όραμα μπροστά στα μάτια μας.Εμείς εδώ θυμόμαστε το παλιό αγαπημένο μας λούνα παρκ στην Νέα παραλία Θεσσαλονίκης.

Συνεντεύξεις

Στο καλοκαιρινό PC Master του Ιουνίου του 2011,μαζί με το τετρασέλιδο αφιέρωμα με θέμα την ολοκλήρωση των 133 τευχών του Pixel σε ψηφιοποιημένη μορφή που ολοκληρώθηκε από εμάς στο retrovisions,είχαμε και την ευκαιρία να δώσουμε μια συνέντευξη στον αρχισυντάκτη του PC Master Χρήστο Κουβόπουλο με θέμα το περιοδικό Pixel και η εποχή των home micros.

Game review

Αποκλεισμένη από κάθε δυνατή βοήθεια,η Ellen Ripley βρίσκεται μόνη σε ένα διαστημικό σταθμό με ένα θανατηφόρο επισκέπτη.Η μάχη είναι άνιση γιαυτό και θα πρέπει να ξεπεράσει κάθε αδυναμία της για να βγει ζωντανή.Σας παρουσιάζουμε ένα μοναδικό survival horror stealth adventure game,όπου ο ήχος θυμίζει παραγωγές του George Lukas και η ατμόσφαιρα σε ταινίες που κέρδισαν όσκαρ..

Ψηφιοποιήσεις

Another World

Game review

Πόσο θα ήθελα να γυρνούσα τον χρόνο πίσω....Να ζήσω και πάλι με τους δικούς μου την κάθε μέρα.Να απολαμβάνω και πάλι τον καθαρό ουρανό και να μυρίζω την γύρη των λουλουδιών.Όνειρα απατηλά.Τώρα θα πρέπει να αντιμετωπίσω τον θάνατο κατάματα για να μπορέσω να επιβιώσω σε αυτό τον κόσμο...

        Διαβάστε το review

Σύνδεση στο blog

Συνδεμένοι χρήστες

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 620 guests και one member

retrosystem

Game review

Μια γυναίκα δυο ψυχές.Ένα μεγάλο μυστικό,και ένας επιστήμονας που θα προσπαθήσει να ανακαλύψει το φαινόμενο Jodie.Κάνουμε μια παρουσίαση σε ένα παιχνίδι σταθμός στην πορεία του PS3.Πρόκειται να ζήσουμε έντονα συναισθήματα όπως τα ζει εκείνο το μικρό κορίτσι που διαθέτει μέσα της μια τεράστια δύναμη.

Τελευταία σχόλια στο blog


Купить Тест-полоски с доставкой по Украине
Καλησπερα...Δεν έψαξες καλά το site
https://www.retrovisions.gr/index.php/2014-08-15-21-03-07/2014...
Καλησπερα, υπαρχουν σαρρωσεις του θρυλικου περιοδικου USER προς ληψη;

Τελευταίες Αγγελίες

Εκδηλώσεις

retrovisions.gr - Compupress 15  χρόνια  χωρίς  το  Pixel. Εκδήλωση.
Στα πλαίσια των 15 ετών χωρίς το Pixel, η Compupress μέσο του Pc Master ετοίμασε ένα μοναδικό αφιέρωμα για τους εραστές του τότε περιοδικού.Μέσα σε όλη αυτή την χαρά παρευρεθήκαμε και εμείς καλεσμένοι ως αντιπρόσωποι και συντελεστές της ολοκλήρωσης των τευχών του Pixel σε ψηφιακή μορφή στα γραφεία της εταιρίας σε μια εκδήλωση που σίγουρα θα μείνει στην ιστορία.

Game review

 
Ένας εξαφανισμένος ιερέας και ο γιος του που ψάχνει να τον βρει.Ένα περίεργο χωριό με πολλά εγκαταλελειμμένα σπίτια.Μυστήριοι αφιλόξενοι χωρικοί.Η ασφάλεια της ημέρας αλλά και οι εφιάλτες της νύχτας.Ένας εφιάλτης ξεκινάει,και δεν πρόκειται να βγείτε ζωντανοί αν δεν τον αντιμετωπίσετε πρόσωπο με πρόσωπο.Κάνουμε ένα σκοτεινό review στο Personal Nightmare ένα παιχνίδι σταθμό στα horror adventure games από το μακρινό 1989.